Pozorování velryb

Asi jste už slyšeli o vyjížďkách za sledováním velryb které probíhají na Maui během zimních měsíců (prosinec - květen). Maui je v podstatě epicentrem takových výletů na Hawaji. Maui a jeho okolní ostrovy Molokai, Lanai a Kahoolawe jsou vlatně vrcholkem gigantického podvodního vulkánu a na samém vrcholu této hory jsou různé ostrovy obklopené mělkými vodami které je oddělují. Tyto kanály mezi ostrovy poskytují měklkou a teplou vodu kterou si užívají Keporkakové po dlouhé a náročné cestě z oblastí u Kanady a Alijašky. Oblast u kotviště v Lahaině a zátoka Maalaea jsou něco jako letovisko pro tyto úžasné velryby. Celé dny tu tráví lenošením a pomalým plaváním v těchto chráněných vodách, námluvami a také se tu rodí jejich potomci početí předešlý rok. Tyto každoroční návštevy jsou požehnáním pro nás protože je můžeme pozorovat když relaxují v jejich přirozeném prostředí a k tomu máme mnoho pozorovacích výletů. Naše výlety za velrybami jsou každoročně vrcholem výletní sezóny. Spousta návštěvníků plánuje výlet na Hawaj v období kdy mohou pozorovat toto nádherné představení z některé z našich lodí. V průběhu roku jsme zavaleni dotazy ohledně začátku a průběhu velrybí sezony jak si návštěvníci snaží naplánovat své výlety na Maui v době kdy mohou navštívot jeden z výletů za pozorováním velryb.

Lodě pro pozorování velryb vyjíždí na vodu několikrát denně během velrybí sezóny aby mohli návštěvníci pozorovat tyto pozoruhodné veryby zvané Keporkak.

 • Keporkakové připlouvají už po mnoho generací do oblasti mezi ostrovy kolem Maui traví zde dny námluvami, rozením mláďat a jejich opatrováním.
 • Keporkakové plavou na Maui až z Alijašky, stráví zde zimu a pak absolvují dlouhou cestu zpět domů, kdy odplouvají v období dubna a května.
 • Keporkakové nepotřebují sníst jediné sousto za celé měsíce kdy jsou pryč z Alijašky.
 • Dospělý Keporkak ztratí asi 25% své váhy během tohoto pbdobí.
 • Plíce této velryby jsou velikosti osobního automobilu.
 • Velrybí mláďata zde narozené rostou rychlostí asi 50 kg denně.
 • Keporkakové tráví většinu času pod vodou a na hladinu se vyplouvají pouze nadechnout. I když vydrží pod vodou až 45 minut, vypluvají průměrně každých 10 minut.
 • Z reproduktorů na vyhlídkových lodích můžete slyšet velrybí "zpívání". Pozoruhodné je že všechny velryby zpívají tu samou velice komplexní píseň, která se mění podle průběhu sezóny. Píseň kterou zpívají následujicí rok začíná přesně v místě kde skončila ta předešlá.
 • Nikdo přesně neví proč Keporkakové zpívají tuto píseň, nebo co znamená.


Nejlepší pozorování velryb na Maui.

Vody v oblasti kolem Maui jsou chráněnou rezervací pro Keporkaky a jelikož se k nim zde lidé chovají s respektem, vracejí se sem každý rok. Předvádí zde nádhernou šou kdy si hrají. plácají ploutvemi o hladinu, mávají ocasem nad hladinou a vyskakují s velkým plácnutím na hladinu a to vše mohou sledovat návštěvníci z mnoha lodí které vypluvají do těchto vod, aby si mohli užít toto představení. Mnoho různých lodí vás může vzít na nekolikahodinový výlet za pozorováním velryb a všechny tyto lodě se v podstatě dělí do dvou kategorií.

 • Mnoho lidí upřednostňuje větší a stabilní loď pro pozorování velryb, obvykle s horní palubou ze které je dobře vidět do dálky.
 • Jiní mají radši menší lodě na pozorování jako je třeba zodiac který je rychlý a dobře manévrovatelný nebo nafukovací čluny s pevným trupem, nebo dokonce kajaky které nabízí pohled z hladiny oceánu a velice osobní setkání s velrybou.
 • Všechny lodě pro pozorování velryb nabízí průvodce který vám vysvětlí velrybí chování které uvidíte.
 • Většina lodí je také zařízena pro poslech velrybího zpěvu zakže uslyšíte jak zpívají pod hladinou.
 • Tyto výletní plavby za velrybami jsou většinou 2 hodiny dlouhé.

Ultimátní dvouhodinová velrybí hlídka

Nejblíž k velrybám jak to půjde

2 hodinový výlet

1 322 Kč Cena:

Ultimátní velrybí hlídka

Nejblíže velrybám jak to jen půjde

Hodinu a půl dlouhý výlet

1 058 Kč Cena:
Skype

Potřebujete s námi mluvit?
Zavolejte nám nebo napište!

Počasí na Havaji

Find more about Weather in Lahaina, HI